top of page
MENU

Poslední srpnový týden ovládne centrum Ostravy divadlo mimo prkna, která znamenají svět.  Zapomeňte na vysoké podpatky a škrtící kravaty, tentokrát jdou herci za vámi na místa každodenního života.

Během čtyřdenního soutěžního festivalu se představí devět divadelních kolektivů z celé České republiky s netradičně zpracovanými klasickými tituly, ale i s avantgardními experimenty. Festival zastihne návštěvníky na pestré škále míst, jakými jsou například restaurace, galerie nebo vybydlené nákupní centrum z dob První republiky

Všechna představení proběhnou za přítomnosti odborné poroty, která vybere dva nejkvalitnější kusy, které obdrží odměny v řádech desetitisíců korun. 

Vstupenky na první ročník festivalu OFFenzíva budou vzhledem k různorodé a častokrát omezené kapacitě prostor distribuovány formou zpoplatněných rezervací. Některá z představení však budou dostupná velkému až neomezenému počtu návštěvníků, a to za doporučené, nikoliv však povinné vstupné.

 

 

Festival OFFenzíva vzniká v produkci Kulturního centra Cooltour u příležitosti mezinárodního evropského projektu Shaking The Walls v návaznosti na existující mezinárodně uznávaný divadelní festival v polském Gdaňsku – Festival Shakespearowski – Konkrétně na jeho alternativní program ShakespearOFF. V rámci druhého ročníku OFFenzívy v roce 2020 plánujeme tuto spolupráci prohloubit z úrovně konzultace na úroveň mezinárodní umělecké výměny. 

Více o projektu: http://shakingthewalls.eu/

bottom of page